ŠKOLA LYŽOVÁNÍ

Jak pořídit výstroj

Důležité informace a rady pro Vás

Lyže

Doporučujeme kupovat pouze tzv. carvingové (vykrojené) lyže. Tyto lyže mají snadnou ovladatelnost a jsou vhodné i pro začátečníky.
Doporučená délka : výška postavy – 10 cm až – 15 cm. Délka pro začátečníky: pod bradu.
Vhodná velikost rádiusu je rozdílná podle délky lyží. Velmi zjednodušený příklad: u lyží délky 150 cm je rádius cca 11 až 13 m, u kratších lyží je velikost rádiusu i pod 10 m.

 

Snowboard

Délka: všeobecná rada, vhodná výška je k úrovni brady +/- 5 cm. Měkčí a kratší snowboard je vhodnější pro začátečníky a lehčí jezdce. Dětské snowboardy mohou být také užší. Poslední rada se týká oblečení. Kvalitní kalhoty a rukavice jsou nutností. Stránka o snowboardingu www.snowboarding.kx.cz

 

Lyžařské boty

Nemějte obavy pořídit dítěti boty z druhé ruky, řiďte se faktickým stavem boty. Velikost je vždy kompromisem; v malých botách bude dříve mrznout noha, nekupujte ale boty o několik čísel větší. Při výběru se vyplatí v upnutých botách se několik minut procházet. Pro techniku carvingové jízdy vyhovují spíše boty s měkčím skeletem.

 

Lyžařské vázání

Většinu lyží koupíte v setu včetně vázání. Důležité je seřízení vázání v servisu. Naše škola vyžaduje doklad o tomto seřízení.

 

Hole

Délka : Postavíte-li hůlku rukojetí na podlahu kolmo k ní, a dítě ji uchopí pod kolečkem, měla by jeho paže v předloktí svírat s horní části paže úhel 90°.

 

Přilba

Významné bezpečnostní vybavení – patří mezi povinnou výbavu. Při výběru zkoušejte přilbu i s lyžařskými brýlemi – povinná výbava. Ne do každé přilby sednou stávající brýle.

 

Brýle

Každý lyžař by měl mít k dispozici brýle sluneční i lyžařské. Sluneční jsou nezbytné především z důvodu nebezpečného UV záření, lyžařské pak při špatném počasí, sněžení, mlze, apod.
Bez lyžařských brýlí se dítě při špatném počasí trápí!