mtes maly 2

AKTUALITY

Krajská soutěž v programování 2020

Krajská soutěž v programování ON-LINE

Propozice Krajské soutěže v programování 2020

Pořadatel:   M-tes České Budějovice
Datum konání:   11. prosince 2020 (pátek)
Softwarová platforma on-line komunikace:   Microsoft Teams
Organizační štáb:   Mgr. Jan Turoň, Jiří Gabriel, Ing. Cyril Macho


PŘIHLÁŠKA


Soutěžní kategorie:
1. Programování webu - určená pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně.
2. Programování mikrořadičů - určená pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně

Počet účastníků není omezen

Na stránce  https://talentovani.cz/souteze/soutez-v-programovani/archive   jsou uveřejněny příklady soutěžních úloh (archiv úloh).

Technické podmínky k jednolivým kategoriím:

Programování webu
Úkoly jsou zaměřeny na zpracování dat na straně serveru (PHP), na straně klienta (tvorba ovládacího prvku v Javascriptu) a na HTTP komunikaci (volání vzdáleného API, možno na straně klienta (AJAX) i na straně serveru (CURL)). Pro spravedlivé porovnání soutěžního kódu je třeba obejít se bez knihoven třetích stran.

Programování mikrořadičů
V kategorii programování mikrořadičů bude pro řešení úloh potřeba mít k dispozici následující součástky:

   * LED diody  - červená 2x, žlutá 1x, zelená 2x + odpovídající odpory
   * Tlačítka 2x

*Kompatibilní mikrokontrolery*
Úlohu lze splnit například na následujících mikrokontrolerech (neúplný seznam):
   * Arduino (Uno, Nano),
   * Node MCU, ESP-32, ESP-12
   * Raspberry PI
   * Microbit

Program soutěže:

09,00 - 09,10hod.   zahájení soutěže, organizační pokyny
09,10 - 13,00 hod.   praktická část soutěže
    Do večernách hodin bude zveřejněn odkaz na vyhlášení výsledků

Přihlášky:
Přihlásit se můžete do 4. prosince 2020 prostřednictvím formuláře na těchto stránkách nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s uvedením všech údajů přihlášky.

PŘIHLÁŠKA

Přihláška musí obsahovat jméno a příjmení, datum narození, název školy, třídu, adresu bydliště (pouze obec), mobil, e-mail a soutěžní kategorii.

Dotazy:
Mgr. Jan Turoň – Microsoft Teams, technické web
Jiří Gabriel – technické mikrořadiče
Ing. Cyril Macho – organizační, tel. 385310201, 777331614, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokyny k průběhu soutěže
Veškerá komunikace při soutěži bude probíhat v Microsoft Teams

Před soutěží
Po přečtení dokumentu Word v MS Teams obratem zašlete panu Turoňovi na chatu soukromou zprávu se žádostí o zřízení soutěžního FTP účtu. Pokud s FTP nemáte zkušenosti, postupujte dle návodu pro FTP v souborech ve složce. Ten vám bude k dispozici minimálně do doby jednoho týdne po skončení soutěže. Tam nahrajete vaše řešení podle zadání, které bude zveřejněno v době zahájení soutěže. Váš soutěžní účet je privátní, pokud heslo někde zveřejníte, vaše řešení bude moci kdokoliv opsat či smazat na vaši zodpovědnost. FTP účet má webový přístup, do skončení soutěže tedy držte v tajnosti i jeho URL. Před zahájením soutěže si vyzkoušejte jeho fungování.

Zahájení
Videokonference zahajující soutěž bude spuštěna na Teamsech dne 11. prosince v 9,00 hodin. Připojte se na dostatečně spolehlivém připojení, vypněte si webkameru i mikrofon, mikrofon zapínejte, jen když chcete mluvit a po domluvení jej zase ztlumte. Oficiální zahájení začne 10 minut po zapnutí videokonference. V případě, že se vám nebude dařit připojit nebo nastane jiná havárie, volejte na následující telefonní čísl0: 608 101 699.

Soutěž
Na závěr zahájení bude zveřejněn soubor se zadáním. Pozorně si přečtěte, v jakém formátu máte řešení nahrát na server a za co jsou přidělovány body. V průběhu soutěže bude stále otevřena videokonference, kde můžete pokládat případné dotazy. Řešení nahrajte na vaše FTP účty do 13:00.

Ukončení
Ve 13:00 bude videokonference ukončena a krátce poté zveřejněno referenční řešení porotců, kteří se odeberou k vyhodnocování vašeho řešení. Do večerních hodin pak bude zveřejněn odkaz na vyhlášení výsledků. Na chat pak budete moci i nadále psát vaši zpětnou vazbu.
První tři soutěžící v každé kategorii získávají diplom a cenu.

 

Soutěžícím přejeme bystrou mysl při řešení úkolů a pevnou vůli se zlepšovat do budoucna, i kdyby se nedařilo.

Copyright © 2019 m-tes.cz Vytvořeno firmou Uniskap s.r.o.