mtes maly 2

AKTUALITY

Sportovní kroužky

   
  • Zahájení kroužků, pokud není uvedeno jinak, probíhá v budově M-tesu, U Výstaviště 1429, České Budějovice.
  • Kroužky probíhají v tělocvičnách na SK Pedagog (Branišovská 581/36 nedaleko zastávky MHD "Vysokoškolské koleje", linky č. 3, 7 a 15) a v sále Husova 45 (Divadlo U Kapličky)
  • Pokud není uveden termín a čas konání kroužku, řeší se vše na informační schůzce dle času dětí a vedoucího.
  • Kroužky končí, pokud není uvedeno jinak v týdnu od 23. 5. 2022
   
           
    601. Geocaching (pro děti od 9 let)     
   

V kroužku se seznámíme s turistickou hrou Geocaching, která je založená na hledání ukrytých pokladů – keší. Vysvětlíme si, jak fungují zeměpisné souřadnice, seznámíme se s aplikací c:geo v chytrém telefonu, naučíme se pracovat i s papírovou mapou a budeme řešit různé šifry. V terénu si vyzkoušíme hledání tradičních kešek podle jejich souřadnic, dále budeme lovit i multikeše, které vyžadují více zastávek, a mystery keše založené na řešení šifer. Kromě toho si vytvoříme i vlastní mapu. Nejprve odlovíme některé zajímavé keše v Českých Budějovicích a při občasných sobotních výletech se vydáme za keškami i dále po jižních Čechách.

Vedoucí kroužku: Hana Boublíková
Místo konání: M-tes, U Výstaviště 1429
Zahajovací schůzka: 21. 9. 2021 v 17,00 hodin v M-tesu
Cena: 900,- Kč na pololetí

   
    Středa od 17,00 do 18,30 hodin  přihlásit    
           
    602. Airsoft začátečníci - pro děti od 10 let      
   

Kroužek je určen pro naprosté začátečníky, kteří vůbec neznají pravidla a podmínky tohoto sportu. Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - seznámení s airsoftem a vybavením, dále s pravidly bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel a dodržování fairplay. Mimo jiné jsou do teoretické části začleněna ilustrační videa, přednášky na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry. Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině).
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů. Airsoftová zbraň není nutná na první hodinu, na kterou zveme i rodiče.

Vedoucí kroužku: Matěj Kubera, Miloslav Koten, Martin Hansal, Lukáš Truchlý, Ondřej Doucha
Místo konání: M-tes, U Výstaviště 1429, venkovní tréninky probíhají v SAOS Aréně
Zahajovací schůzka: 21. 9. 2021 v 16,00 hodin v M-tesu
Cena: 950,- Kč na pololetí 

   
    Úterý od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku přihlásit    
           
    603. Airsoft pokročilí - pro děti od 10 let      
   

Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - prohloubí si znalosti v oblasti bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel atp. Začlenění ilustračních videí a odbornějších přednášek na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry.
Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině) a v případě možností lektorů, zájmu a pokročilosti dětí i potřeby pro spaní v přírodě.
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů.
Na kroužku bude probíhat teoretická a praktická část.

Vedoucí kroužku: Matěj Kubera, Miloslav Koten, Martin Hansal, Lukáš Truchlý, Ondřej Doucha
Místo konání: M-tes, U Výstaviště 1429, venkovní tréninky probíhají v SAOS Aréně
Zahajovací schůzka: 22. 9. 2021 v 16,00 hodin v M-tesu
Cena: 950,- Kč na pololetí
Je možné se přihlásit jako náhradníci na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
    Středa od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku OBSAZENO     
 
    604. Airsoft pokročilí - pro děti od 10 let      
   

Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - prohloubí si znalosti v oblasti bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel atp. Začlenění ilustračních videí a odbornějších přednášek na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry.
Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině) a v případě možností lektorů, zájmu a pokročilosti dětí i potřeby pro spaní v přírodě.
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů.
Na kroužku bude probíhat teoretická a praktická část.

Vedoucí kroužku: Jaroslav Švestka, Zdeněk Neubauer, Jaroslav Jedlinský, Ondřej Šesták
Místo konání: M-tes, U Výstaviště 1429, venkovní tréninky probíhají v SAOS Aréně
Zahajovací schůzka: 23. 9. 2021 v 16,00 hodin v M-tesu
Cena: 950,- Kč na pololetí
 Je možné se přihlásit jako náhradníci na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
    Čtvrtek od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku
OBSAZENO     
 
    605. Florbal - pro děti od 3. do 6. třídy ZŠ      
   

Chceš na vlastní kůži zažít sportovní fenomén poslední doby? Být součástí kolektivu? Naučit se florbalovou techniku, ale i ovládat své tělo?
V tom případě ti nabízíme jedinečnou šanci!
Florbal je krásný sport pro chlapce, ale i pro dívky.
Starat se o tebe budou licencovaní trenéři.

Vedoucí kroužku: Vít Strouhal
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 24. 9. 2021 v 15,00 hodin v M-tesu
Cena: 750,- Kč na pololetí

   
    Pátek od 15,00 do 16,10 hodin přihlásit    
 
    606. Míčové sporty      
   

Tyto sporty patří mezi nejoblíbenější sporty vůbec, existuje velké množství sportů, ve kterých míč hraje zásadní roli a obvykle se jedná o sporty kolektivní. Rozpohybujme proto také naše děti skvělými a atraktivními míčovými hrami, jakými jsou například minibasketbal, vybíjená, miniházená, volejbal. Lektoři vzbudí u dětí nadšení a zájem o hru a naučí je nejen základům těchto úžasných míčových her, ale také píli, soustředění, ochotě překonávat překážky. Děti by se měly naučit vše o práci s míčem: driblování, házení a chytání, ale hlavně umět s míčem správně běhat a ovládat ho. Do lekcí míčových her zařazujeme motorická cvičení (opičí dráhy, úponová cvičení, základní gymnastická cvičení aj.).

Vedoucí kroužku: Klára Málková
Místo konání: Střední zdravotnická škola, Husova 3
Zahajovací schůzka: 23. 9. 2021 v 16,00 hodin v M-tesu
Cena: 600,- Kč na pololetí

   
    Čtvrtek od 17,45 do 18,45 hodin. přihlásit    
 
    607. Sportovní přípravka SK Pedagog      
   

Nemůže se Vaše dítě rozhodnout, který sport by ho bavil. Přihlaste ho do našeho všestranného kroužku. Děti si vyzkouší nohejbal, stolní tenis, fotbal, různé míčové hry, volejbal, basketbal a florbal. K dispozici je také multifunkční hřiště na SK Pedagog.

Vedoucí kroužku: Jan Pouzar
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 9. 9. 2021 v 16,00 hodin na SK Pedagog
Cena: 750,- Kč na pololetí

   
    Čtvrtek od 16,00 do 17,00 hodin přihlásit    
 
    608. Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) pro děti od 8 let    
   

Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) je netradiční ucelený systém boje čerpající z japonských bojových umění jako jujutsu, aikido, judo, ninjutsu nebo karate. Toto bojové umění je zaměřeno na komplexní rozvoj těla i osobnosti jedince. Pro studium akrobacie, odvalů, pádů, úderů, kopů, páčení a hodů je třeba mnoho trpělivosti a sebezapření. Proto je Kannin (trpělivost) hlavním znakem naší školy a provází žáka po celé jeho cestě bojovníka. V pokročilejším stadiu pak tento systém zaujímá i základní ovládání tradičních japonských zbraní a umění jako lukostřelba, boj s tyčí, nožem nebo mečem. Zajímavostí je také občasné cvičení pod širým nebem, chůze po laně, lezení po stromech nebo semináře zaměřené na přežití v přírodě. Určeno pro začátečníky v sebeobraně, koncept umožňuje postupný rozvoj.
Kroužek pořádáme ve spolupráci s SK Pedagog.

Vedoucí kroužku: Pavel Kaplan
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 15. 9. 2021 v 16,00 hodin na SK Pedagog
Cena: 1 250,- Kč na pololetí, při platbě na celý rok 2 200 Kč

   
    Středa od 16,00 do 18,00 hodin přihlásit    
 
    609. Hokejbal - pro děti od 6 do 10 let      
   

Vedoucí kroužku: David Švec
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 6. 9. 2021 v 16,30 hodin na SK Pedagog
Cena: 750,- Kč na pololetí

   
    Pondělí a středa od 16,30 do 18,00 hodin přihlásit    
 
    610. Hokejbal - pro děti nad 10 let      
   

Vedoucí kroužku: David Švec
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 7. 9. 2021 v 17,00 hodin na SK Pedagog
Cena: 750,- Kč na pololetí

   
    Úterý a čtvrtek od 17,00 do 18,30 hodin přihlásit    
 
    611. Stolní tenis (začátečníci i mírně pokročilí)    
   

Vedoucí kroužku: Pavel Kortus
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36
Zahajovací schůzka: 2. 9. 2021 v 15,30 hodin na SK Pedagog
Cena: 1 000,- Kč na pololetí
 

   
    Úterý a čtvrtek od 16,00 do 17,30 hodin přihlásit     

Copyright © 2019 m-tes.cz Vytvořeno firmou Uniskap s.r.o.