mtes maly 2

AKTUALITY

Sportovní kroužky

   
  • Místo zahájení či informační schůzka je uvedeno u jednotlivých kroužků
  • Cvičení se koná v tělocvičně SK Pedagog, v sále Husova 45 nebo v tělocvičně SZŠ Husova 3
  • SK Pedagog se nachází na adrese Branišovská 581/36 nedaleko zastávky MHD "Vysokoškolské koleje"
  • Pokud není uveden termín a čas konání kroužku, řeší se vše na informační schůzce dle času dětí a vedoucího.
  • Kroužky končí pokud není uvedeno jinak v týdnu od 31. 5. do 4. 6. 2021
   
           
    601. Geocaching (pro děti od 9 let)    
   

Náplní kroužku je seznámení s hrou geocaching a hledání ukrytých pokladů - geokeší. S dětmi se budeme zabývat teorií i praktickým odlovem kešek. Během kroužků bez hledání (cca 1,5 h) se děti budou učit šifrování a luštit mysterky (druh kešek), které poté mohou odlovit. Odlov se nebude provádět každý kroužek, ale na základě konkrétního plánu – trvání kroužku 2 – 3 hodiny.
Nejprve si děti vyzkouší odlov tradičních krabičky v nejbližším okolí, poté případně výjezd dále za město (Dobrá Voda, Hodějovice, Hluboká, Včelná apod). Později předpokládáme i výlety dále (cca do 25 km) a to jedna sobota za jeden až dva měsíce.
Odlov kešek včetně výletů závisí na počasí. Jednotlivé činnosti se poskládají až během kroužku.

Kroužek se bude konat 1 x za dva týdny 2 až 3 vyučovací hodiny podle toho, zda bude probíhat na učebně nebo v terénu. V sobotu je počítáno s delší dobou podle toho, kam se pojede.

Vedoucí kroužku Zuzana Pilsová
Informační schůzka je dne 16. 9. 2020 v 16,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
           
    602. Sebeobrana (pro děti od 8 let)      
   

Kroužek je zaměřen na získání základních dovedností sebeobrany a řešení krizových situací.
Nedílnou součástí je také rozvoj motoriky, pohybu a osvojování si vědomostí, jenž mohou pomoci dětem v běžném životě. Prvky Krav Maga, Juda a Karate. Motorika a pohyb, reakce na změny směru při pádu, pády, posilování zákl. svalstva, vytrvalost.
Sebeobrana - základní obranné techniky, postoje, reakce na útok a řešení situace.

Kroužek probíhá ve čtvrtek od 17,00 do 18,00 hodin.
Místo konání: tělocvična SK Pedagog
Vedoucí kroužku: Jan Pouzar
Zahájení dne 17. 9. 2020 v 17,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
           
    603. Airsoft začátečníci - pro děti od 10 let      
   

Kroužek je určen pro naprosté začátečníky, kteří vůbec neznají pravidla a podmínky tohoto sportu. Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - seznámení s airsoftem a vybavením, dále s pravidly bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel a dodržování fairplay. Mimo jiné jsou do teoretické části začleněna ilustrační videa, přednášky na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry. Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině).
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů. Airsoftová zbraň není nutná na první hodinu, na kterou zveme i rodiče.

Kroužek probíhá ve středu od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku.
Vedoucí kroužku Daniel Jelínek
Zahájení kroužku je dne 16. 9. 2020 od 16,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 950,- Kč na pololetí OBSAZENO !!    
 
    604. Airsoft pokročilí - pro děti od 10 let      
   

Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - prohloubí si znalosti v oblasti bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel atp. Začlenění ilustračních videí a odbornějších přednášek na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry.
Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině) a v případě možností lektorů, zájmu a pokročilosti dětí i potřeby pro spaní v přírodě.
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů.
Na kroužku bude probíhat teoretická a praktická část.

Kroužek probíhá ve čtvrtek od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku.
Vedoucí kroužku: Jaroslav Jedlinský
Zahájení kroužku je dne 17. 9. 2020 od 16,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 950,- Kč na pololetí
OBSAZENO !!    
 
    605. Florbal - pro děti od 3. do 6. třídy ZŠ      
   

Chceš na vlastní kůži zažít sportovní fenomén poslední doby? Být součástí kolektivu? Naučit se florbalovou techniku, ale i ovládat své tělo?
V tom případě ti nabízíme jedinečnou šanci!
Florbal je krásný sport pro chlapce, ale i pro dívky.
Starat se o tebe budou licencovaní trenéři.

Kroužek se koná každý pátek od 15,00 do 16,10 hodin. 
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB
Vedoucí kroužku: Vít Strouhal
Zahájení kroužku je dne 18. 9. 2020 od 15,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    606. Míčové sporty      
   

Tyto sporty patří mezi nejoblíbenější sporty vůbec, existuje velké množství sportů, ve kterých míč hraje zásadní roli a obvykle se jedná o sporty kolektivní. Rozpohybujme proto také naše děti skvělými a atraktivními míčovými hrami, jakými jsou například minibasketbal, vybíjená, miniházená, volejbal. Lektoři vzbudí u dětí nadšení a zájem o hru a naučí je nejen základům těchto úžasných míčových her, ale také píli, soustředění, ochotě překonávat překážky. Děti by se měly naučit vše o práci s míčem: driblování, házení a chytání, ale hlavně umět s míčem správně běhat a ovládat ho. Do lekcí míčových her zařazujeme motorická cvičení (opičí dráhy, úponová cvičení, základní gymnastická cvičení aj.).

Vedoucí kroužku: Kateřina Radostová
Informační schůzka dne 14. 9. 2020 v 16,00 hodin v M-tesu.

   
    Cena kroužku: 600,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    607. Sportovní přípravka SK Pedagog      
   

Nemůže se Vaše dítě rozhodnout, který sport by ho bavil. Přihlaste ho do našeho všestranného kroužku. Děti si vyzkouší nohejbal, stolní tenis, fotbal, různé míčové hry, volejbal, basketbal a florbal. K dispozici je také multifunkční hřiště na SK Pedagog.

Kroužek se koná každý čtvrtek od 16,00 do 17,30 hodin. 
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB
Vedoucí kroužku: Přemysl Horák
Zahájení kroužku dne 10. 9. 2020 v 16,00 hodin na SK Pedagog.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit     
 
    608. Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) pro děti od 8 let    
   

Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) je netradiční ucelený systém boje čerpající z japonských bojových umění jako jujutsu, aikido, judo, ninjutsu nebo karate. Toto bojové umění je zaměřeno na komplexní rozvoj těla i osobnosti jedince. Pro studium akrobacie, odvalů, pádů, úderů, kopů, páčení a hodů je třeba mnoho trpělivosti a sebezapření. Proto je Kannin (trpělivost) hlavním znakem naší školy a provází žáka po celé jeho cestě bojovníka. V pokročilejším stadiu pak tento systém zaujímá i základní ovládání tradičních japonských zbraní a umění jako lukostřelba, boj s tyčí, nožem nebo mečem. Zajímavostí je také občasné cvičení pod širým nebem, chůze po laně, lezení po stromech nebo semináře zaměřené na přežití v přírodě. Určeno pro začátečníky v sebeobraně, koncept umožňuje postupný rozvoj.
Kroužek pořádáme ve spolupráci s SK Pedagog.

Cvičení se koná v malé tělocvičně SK Pedagog každou středu od 16,00 do 18,00 hodin.
Trenér Pavel Kaplan
Zahájení kroužku je dne 16. 9. 2019 od 16,00 hodin na SK Pedagog.

   
    Cena kroužku: 1250,- Kč na pololetí, při platbě na celý rok 2200,- Kč přihlásit    
 
    609. Hokejbal - pro děti od 6 do 10 let      
   

Pondělí a středa od 16,30 do 18,00.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB
Trenér Tomáš Ditrich.
Zahájení kroužku je dne 7. 9. 2020 od 16,30 hodin na SK Pedagog.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    610. Hokejbal - pro děti nad 10 let      
   

Úterý a čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB.
Trenér Tomáš Ditrich.
Zahájení kroužku je dne 8. 9. 2020 v 16,30 hodin na SK Pedagog.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    611. Stolní tenis začátečníci pro děti od 9 do 15 let    
   

Úterý od 16,00 do 17,30 hodin.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB
Trenér Pavel Kortus.
Zahájení kroužku je dne 8. 9. 2020 od 16,30 hodin na SK Pedagog.

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí  přihlásit    

Copyright © 2019 m-tes.cz Vytvořeno firmou Uniskap s.r.o.