mtes maly 2

AKTUALITY

Sportovní kroužky

   
  • Zahájení kroužků, pokud není uvedeno jinak, probíhá v budově M-tesu, U Výstaviště 1429, České Budějovice
  • Cvičení se koná v tělocvičně SK Pedagog, v sále Husova 45 nebo v tělocvičně SZŠ Husova 3
  • SK Pedagog se nachází na adrese Branišovská 581/36 nedaleko zastávky MHD "Vysokoškolské koleje"
  • Pokud není uveden termín a čas konání kroužku, řeší se vše na informační schůzce dle času dětí a vedoucího.
  • Kroužky končí pokud není uvedeno jinak v týdnu od 2. do 6. 6. 2020
   
           
    601. Geocaching (pro děti od 9 let)    
   

Náplní kroužku je seznámení s hrou geocaching a hledání ukrytých pokladů - geokeší. S dětmi se budeme zabývat teorií i praktickým odlovem kešek. Během kroužků bez hledání (cca 1,5 h) se děti budou učit šifrování a luštit mysterky (druh kešek), které poté mohou odlovit. Odlov se nebude provádět každý kroužek, ale na základě konkrétního plánu – trvání kroužku 2 – 3 hodiny.
Nejprve si děti vyzkouší odlov tradičních krabičky v nejbližším okolí, poté případně výjezd dále za město (Dobrá Voda, Hodějovice, Hluboká, Včelná apod). Později předpokládáme i výlety dále (cca do 25 km) a to jedna sobota za jeden až dva měsíce.
Odlov kešek včetně výletů závisí na počasí. Jednotlivé činnosti se poskládají až během kroužku.

Kroužek se bude konat 1 x za dva týdny 2 až 3 vyučovací hodiny podle toho, zda bude probíhat na učebně nebo v terénu. V sobotu je počítáno s delší dobou podle toho, kam se pojede.
Kroužek se koná ve středu a to od 16,00 do 17,30 hodin na učebně M-tesu nebo od 16,00 do cca 18,30 hodin v terénu.
Zahájení kroužku je dne 18. 9. 2019 v 16,00 hodin v M-tesu.
Vedoucí kroužku Lucie Lamačová

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
           
    602. Sebeobrana (pro děti od 8 let)      
   

Kroužek je zaměřen na získání základních dovedností sebeobrany a řešení krizových situací.
Nedílnou součástí je také rozvoj motoriky, pohybu a osvojování si vědomostí, jenž mohou pomoci dětem v běžném životě. Prvky Krav Maga, Juda a Karate. Motorika a pohyb, reakce na změny směru při pádu, pády, posilování zákl. svalstva, vytrvalost.
Sebeobrana - základní obranné techniky, postoje, reakce na útok a řešení situace.

Kroužek probíhá ve čtvrtek od 17,00 do 18,00 hodin. Zahájení dne 26. 9, 2019 v 17,00 hodin v M-tesu.
Místo konání: tělocvična SK Pedagog
Vedoucí kroužku Pavel Smrž

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
           
    603. Airsoft začátečníci - pro děti od 10 let      
   

Kroužek je určen pro naprosté začátečníky, kteří vůbec neznají pravidla a podmínky tohoto sportu. Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - seznámení s airsoftem a vybavením, dále s pravidly bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel a dodržování fairplay. Mimo jiné jsou do teoretické části začleněna ilustrační videa, přednášky na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry. Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině).
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů. Airsoftová zbraň není nutná na první hodinu, na kterou zveme i rodiče.

Kroužek probíhá ve středu od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu, cca 1 x za dva týdny od 16,00 do cca 18,30 hodin venku. Zahájení kroužku je dne 18. 9. 2019 od 16,00 hodin v M-tesu.
Vedoucí kroužku Daniel Jelínek, Aleš Kabelka

   
    Cena kroužku: 800,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    604. Airsoft pokročilí - pro děti od 10 let      
   

 Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - prohloubí si znalosti v oblasti bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel atp. Začlenění ilustračních videí a odbornějších přednášek na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry.
Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině) a v případě možností lektorů, zájmu a pokročilosti dětí i potřeby pro spaní v přírodě.
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů.
Na kroužku bude probíhat teoretická a praktická část.
Teorie bude ve čtvrtek od 16,00 do 17,00 hodin v M-tesu a to v zimních měsících (cca prosinec - únor). V ostatních měsících bude probíhat praxe a to buď ve čtvrtek od 16,00 do 18,00 hod. nebo v sobotu od 8,30 do 11,30 hodin dle individuální domluvy s lektorem. Zahájení kroužku je dne 26. 9. 2019 od 16,00 hodin v M-tesu.
Lektor Aleš Kabelka

   
    Cena kroužku: 800,- Kč na pololetí
přihlásit    
 
    614. Airsoft pokročilí - pro děti od 10 let      
   

Teoretická příprava bude probíhat v M-tesu - prohloubí si znalosti v oblasti bezpečnosti, pohybu a orientace v přírodě. Později v závislosti na věku dětí úvod do principu fungování jednotlivých součástí výstroje i výzbroje, taktické signály, postupy, průzkum, reakce na nástřel atp. Začlenění ilustračních videí a odbornějších přednášek na téma zdravovědy, AČR, základy sebeobrany a bezpečného chování. Děti si vyzkouší teorii v praxi pod dozorem vedoucích, později se případně zapojí do hry.
Z důvodu "vyrovnání sil" je nutné na začátku zakoupit manuální airsoftovou pistoli (probereme na první "seznamovací" hodině) a v případě možností lektorů, zájmu a pokročilosti dětí i potřeby pro spaní v přírodě.
V případě zájmu Vás prosíme, nenakupujte žádné potřeby předem, veškeré detaily upřesníme na první seznamovací hodině, včetně zodpovězení případných dotazů.
Na kroužku bude probíhat teoretická a praktická část.

Termín kroužku: ve čtvrtek cca od 16,00 do 18,00 hod. Upřesnění času bude dohodnuto na zahajovací schůzce.
Zahájení kroužku dne 19. 9. 2019 v 16,00 hodin v M-tesu.
Lektor Jaroslav Jedlinský

   
    Cena kroužku: 800,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    605. Florbal - pro děti od 3. do 6. třídy ZŠ      
   

Chceš na vlastní kůži zažít sportovní fenomén poslední doby? Být součástí kolektivu? Naučit se florbalovou techniku, ale i ovládat své tělo?
V tom případě ti nabízíme jedinečnou šanci!
Florbal je krásný sport pro chlapce, ale i pro dívky.
Starat se o tebe budou licencovaní trenéři.

Kroužek se koná každý pátek od 14,45 do 16,00 hodin.  Zahájení kroužku je dne 27. 9. 2019 od 15,00 hodin v M-tesu.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB
Vedoucí kroužku Vít Strouhal

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    606. Lyžování na umělém svahu v INSKI v Č. Budějovicích      
   

Kroužek pro všechny kluky a holky, kteří milují zimní sporty. Probíhat bude na simulátoru lyžařské sjezdovky Maxxtracks. Kroužek je určen pro děti, kteří se chtějí naučit lyžovat. Cílem kroužku je osvojení správné techniky lyžování a získání jistoty v nejrůznějších situacích na jakémkoliv povrchu a v jakémkoliv terénu. Následně mohou své dovednosti využít v naší škole lyžování od ledna 2020. Odborný dohled nad všemi aktivitami dětí je zajištěn řádně proškolenými pracovníky. Trvání kroužku je 10 lekcí.

Kroužek probíhá ve čtvrtek od 16,00 do 17,00 hodin, zahájení je v dne 15. 10. 2019 v prostorách INSKI v Kněžských Dvorech A. Trägera 1264 (nedaleko zastávky MHD Kněžské Dvory, točna)
Zahájení dne 10. 10. 2019 v 16,00 hodin v prostorách konání kroužku.

   
    Cena kroužku: 1900,- Kč za 10 lekcí přihlásit    
 
    607. Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) pro děti od 8 let OBSAZENO !!     
   

Kakushinkan Bu Tai Jutsu (bojové umění těla) je netradiční ucelený systém boje čerpající z japonských bojových umění jako jujutsu, aikido, judo, ninjutsu nebo karate. Toto bojové umění je zaměřeno na komplexní rozvoj těla i osobnosti jedince. Pro studium akrobacie, odvalů, pádů, úderů, kopů, páčení a hodů je třeba mnoho trpělivosti a sebezapření. Proto je Kannin (trpělivost) hlavním znakem naší školy a provází žáka po celé jeho cestě bojovníka. V pokročilejším stadiu pak tento systém zaujímá i základní ovládání tradičních japonských zbraní a umění jako lukostřelba, boj s tyčí, nožem nebo mečem. Zajímavostí je také občasné cvičení pod širým nebem, chůze po laně, lezení po stromech nebo semináře zaměřené na přežití v přírodě. Určeno pro začátečníky v sebeobraně, koncept umožňuje postupný rozvoj.
Kroužek pořádáme ve spolupráci s SK Pedagog.

Cvičení se koná v malé tělocvičně SK Pedagog každou středu od 16,00 do 18,00 hodin. Zahájení kroužku je dne 18. 9. 2019 od16,00 hodin v M-tesu.
Trenér Pavel Kaplan

   
    Cena kroužku: 1250,- Kč na pololetí, při platbě na celý rok 2200,- Kč přihlásit    
 
    608. Hokejbal - pro děti od 5 do 8 let      
   

Kategorie minipřípravka

Pondělí a středa od 16,30 do 18,00. Trenér Tomáš Ditrich. Zahájení kroužku je dne 16. 9. 2019 od 16,00 hodin v M-tesu. Do kroužku je možné přistoupit kdykoliv.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    609. Hokejbal - pro děti od 9 do 10 let      
   

Kategorie žáci

Pondělí a středa od 16,30 do 18,00 hodin. Trenér Tomáš Ditrich. Zahájení kroužku je dne 16. 9. 2019 v 16,00 hodin v M-tesu. Do kroužku je možné přistoupit kdykoliv.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    610. Hokejbal - pro děti od 11 do 12 let      
   

Kategorie mladší žáci

Úterý a čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin. Trenérka Jana Chrástková. Zahájení kroužku je dne 17. 9. 2019 od 16,30 hodin v M-tesu. Do kroužku je možné přistoupit kdykoliv.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí přihlásit    
 
    611. Hokejbal - pro děti od 13 do 14 let      
   

Kategorie starší žáci

Úterý a čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin. Trenér Vít Stankay. Zahájení kroužku je dne 17. 9. 2019 od 16,30 hodin v M-tesu. Do kroužku je možné přistoupit kdykoliv.
Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí      
 
    612. Stolní tenis pro děti od 9 do 15 let OBSAZENO !!    
   

Úterý a čtvrtek od 16,00 do 17,30 hodin. Trenér Pavel Kortus. Zahájení kroužku je dne 17. 9. 2019 od 16,30 hodin v M-tesu. Do kroužku je možné přistoupit kdykoliv.

Místo konání: SK Pedagog, Branišovská 36, ČB

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí      
 
    621. Mažoretky (pro děti od 6 do 9 let) Cedems. z. s.      
   

V tomto kroužku se dívky naučí vnímat nejen rytmus hudby, ale i správné držení těla a koordinaci pohybu. Dívky se budou nejprve učit techniku pochodování a práci s hůlkou (točení, házení, přehazování). Následně budou pak do nácviku zahrnuty choreografie na hudbu.

Místo konání: Krajinská 40 A (budova Junáka)
První kroužek se koná dne 2. 10. 2019 od 16.00 hodin.
Vedoucí kroužku: Patricie Králová

   
    Cena kroužku: 750,- Kč na pololetí      
 
    622. In-line bruslení (pro děti od 7 do 11 let) Cedems. z. s.      
   

Kroužek bude probíhat na podzim a na jaře v závislosti na počasí. Cílem kroužku je naučit děti základní techniky jízdy na bruslích, ovládání a zvládnutí základních stylů brzdění. Nácvik správného zatáčení, bruslařské techniky.

Místo konání: Výstaviště, Stromovka a další vhodné prostory. Kroužek je rozdělen na dva cykly a sice podzimní a jarní. V zimě se kroužek nekoná.
Informační schůzka dne 17. 9. 2019 v 16.00 hodin v prostorách Cedemsu
Vedoucí kroužku: Matyáš Grossmann

   
    Cena kroužku: 750,- za 10 lekcí (1 cyklus)      
 
    623. Jóga a základy gymnastiky (pro děti od 6 do 12 let) Cedems z. s      
   

V kroužku se děti naučí správnému držení těla, rovnováze a přiměřené ohebnosti. Cvičení je prováděno v pomalém, klidném a plynulém tempu. Kroužek se soustředí na individuální pohybový rozvoj dětí. Cílem kroužku je osvojení základů jógy a gymnastického protahování.

Místo konání:
Informační schůzka dne 20. 9. 2019 v 15.30 hodin v prostorách Cedemsu
Lektorka: Nikola Coufalová

   
    Cena kroužku: 750,- na pololetí      

Copyright © 2019 m-tes.cz Vytvořeno firmou Uniskap s.r.o.