mtes maly 2

Věda a poznávání

  Geocaching  
  Tábor je určen dětem, které se chtějí zlepšit v orientaci a nechtějí být nechány na pospas pouze stavu baterie svého mobilního telefonu. Společným výpravám a výletům do okolí Českých Budějovic přidáme nový rozměr – hledání a nalézání oficiálních geokeší a ukrytých schránek. Každý den se děti vydají na cestu za poklady. Děti si vyzkouší nejen práci s papírovou mapou, plánky města a budov, ale i moderními technologiemi, jako jsou mobilní aplikace a GPS. Procvičí se v šifrování a dešifrování zpráv, dostanou se do ulic města, kde si vyzkouší, jak se orientovat jen pomocí vlastního důvtipu a zdrojů, jež město nabízí. Naučí se správně a bezpečně pohybovat v terénu a zdolávat drobné terénní překážky. Cílem je procvičit tělo i ducha a spolupráci v kolektivu. Změna programu tábora vyhrazena.
Pro děti od 10 let.
 
  č. termín cena / cena za den
místo konání přihlášení
  33. 25. 7. až 29. 7. 2022 2 300,- Kč / 540,- Kč
bude upřesněno objednat

 

  Dopravní příměstský tábor  
  Účastníky tábora čeká nejen dopravní výchova, ale další pohybové aktivity, hry a zábava. Děti se seznámí s pravidly silničního provozu a situacemi, které je mohou potkat. Správný chodec ví, kdy a kde může přecházet, je kamarád se semaforem apod. Naučí se znát dopravní značky a základní pravidla pohybu na vozovce. V rámci tábora proběhnou různé exkurze např. ukázky u hasičů, prohlídka letiště nebo plavební komory, návštěva dopravního hřiště a další zajímavosti, které mají vztah k dopravě. Děti se tak mohou těšit nejen na pohyb, ale i na něco nového, co dosud nevěděly. V případě nepříznivého počasí je připraven náhradní program v učebně. Do programu bude zařazen jeden celodenní výlet.
Pro děti od 7 let.
 
  č. termín cena / cena za den
místo konání přihlášení
  34. 22. 8. až 26. 8. 2022 2 350,- Kč / 550,- Kč
bude upřesněno objednat

 

  Detektivní příměstský tábor  
  Na tomto táboře jsou vítány všechny bystré hlavičky, které se chtějí stát vyšetřovatelem záhad. V rámci tohoto tábora budou řešit různé rébusy, záhady a hledat pachatele. Zde musí každý detektiv zapojit všechny smysly a více hlav více ví. Děti budou luštit zašifrované zprávy, vázat uzle, kreslit možný portrét pachatele, vymýšlet si krycí jména a naučit se odlévat stopy nebo je rozpoznávat. Tábor bude zpestřen nejen o jeden celodenní výlet a spoustu dalších her. Změna programu tábora vyhrazena.
Pro děti od 7 let.
 
  č. termín cena / cena za den místo konání přihlášení
  35. 18. 7. až 22. 7. 2022 2 350,- Kč / 550,- Kč
bude upřesněno objednat

 

  Zdravotnický příměstský tábor
 
 
Tábor je určen pro děti, které se chtějí formou hry naučit první pomoc. Pro děti je připraveno seznámení se s bezpečností na silnici a s prací záchranářů. Naučí si ve skupinkách metody fixace zlomenin a prakticky si vyzkouší poskytování první pomoci a osvojí si znalost důležitých telefonních čísel. Dále jsou připravené exkurze na záchrannou službu a horskou záchrannou službu. Děti se seznámí s vybavením a funkcemi vozidel, proběhnou ukázky maskování různých typů zranění. Zábavnou a hravou formou se děti dozví, jak funguje naše tělo (krevní soustava, nervová soustava atd.). Znalosti, které děti získají, mohou v budoucnu použít třeba při záchraně někoho blízkého. Program bude zpestřen o různé hry a sportovní aktivity. Do programu bude zařazen jeden celodenní výlet. Změna programu tábora vyhrazena.
Pro děti od 8 let.
 
  č. termín cena / cena za den
místo konání přihlášení
  36. 15. 8. až 19. 8. 2022 2 300,- Kč / 540,- Kč
bude upřesněno objednat

Copyright © 2019 m-tes.cz Vytvořeno firmou Uniskap s.r.o.